13 жовтня учасники АТО, бійці батальйону «Азов», зустрілися з учнями ЗШ №16. Ділилися досвідом надання першої медичної допомоги, розповіли про бої та умови проживання на лінії фронту.про першу медичну допомогу, бої та умови проживання на лінії фронту.

Серед гостей – п. Андрій Т., випускник школи, учасник бойових дій, п. Андрій («Ромашка»), який брав участь у 9-ти операціях та звільненнях 5-ти сіл поблизу Широкине, фельдшер п. Іван («Док Рій»), що рятував військових (останні 15 років проживав на Донбасі). Усі вони відправились на війну добровольцями.

Говорячи про першу медичну допомогу, бійці зазначили про існування для лікарів трьох зон : червоної, жовтої, зеленої (відрізняються рівнями безпеки). Йшла мова про зупинку крові, адже 70% поранених померли саме через втрату крові. Також військові розповіли про приблизну вагу обмундирування (35 кг), перші наступи. «Головний ворог – це страх» – наголосив «Док Рій». Та здебільшого саме добровольці йдуть у бій без страху. За словами бійців, на фронті 70% російськомовних українців.

На даний момент бійці «Азову» живуть у нормальних умовах, що є заслугою в тому числі волонтерів.

Підготувала Ковбасюк Вероніка

Зустріч із бійцями АТО