«Завдяки його навикам, я залишився живим»!
Так згадує про полеглого Героя, пластуна Назарія Лугарєва його побратим Михайло Заліщук.
8 грудня 2023 року відкрили анотаційну дошку франківцю Назарію Лугарєву. Пам’ятний знак освятили на фасаді Ліцею №16 (вул. Вовчинецька, 103).
 

Назарій – захисник України, музикант, громадський діяч. Був керівником Івано-Франківського Пласту. Головний сержант 78-го батальйону 102 окремої бригади ТРО.
«Таких людей, як Назар – дуже мало. Таких патріотів я дуже мало зустрічав. Був чесний. Справедливий. Багато чого навчив і по воєнній справі. Завдяки його навикам, можна сказати, що я залишився живим», – відзначає Михайло Заліщук, побратим Назарія, військовослужбовець Франківської ТРО.
Загинув Назарій з двома побратимами зі своєї роти під час виконання бойового завдання внаслідок мінометного обстрілу поблизу м. Гуляйполе Запорізької області. Нагороджений Залізним Пластовим Хрестом 12 грудня 2022 року.
«Нема сина, нема батька, нема друга для всіх вас. Він вас всіх любив, був дуже активний. Думаю, що для наступних поколінь ці дошки важливі. Бо наша давня українська історія триває і пишеться завдяки таким хлопцям. Які, на жаль, гинуть, які зараз в окопах – дай їм Боже здоров’я. Завдяки їхньому подвигу ми можемо тут жити. А ворог своє понесе! Бо той, хто робить кривду завжди від неї сам страждає. москва обов’язково впаде! А ми будемо процвітати і все у нас буде добре!», – переконує батько Назарія Лугарєва.
Хочу низько вклонитися батькам, рідним, друзям нашого Героя. Я пам’ятаю Назара ще юнаком. Був окружний табір, станичні табори. Назарій від народження був лідером. Будь-які завдання, організаційні моменти в пластовому житті першим виконувати брався Назар. Його загибель – величезна втрата. Він не був призначений кимось лідером. Він – природжений провідник. Міг багато ще зробити добрих справ і досягнути висот. Він став прикладом, як треба любити і захищати Україну! Але, на жаль, ця страшна московсько-українська війна забрала Назара і сотні таких патріотів своєї країни.
Вічна пам’ять Назару та всім нашим Героям! Пам’ять про загиблих захисників має бути гідно пошанована. Робимо все для цього!
Категорія: 2023-2024 н.р.  | Залиште коментар |  14 Грудня, 2023 | Автор: