Перший день у школі буде проведено без традиційного свята першого дзвоника. Свято для 1-их класів з дотриманням усіх заходів безпеки відбудеться 30 серпня.
Для інших учнів заходи відбуватимуться у класі 1 вересня на першому уроці.
Вхід до приміщення закладу дозволяється при наявності захисної маски або респіратора. Захисні маски можуть не використовуватися під час проведення занять у навчальних приміщеннях. Під час переміщення приміщеннями закладу освіти використання захисних масок є обов’язковим.
Для учнів 1-4 класів вхід та пересування приміщеннями закладу освіти дозволяється без використання захисної маски або респіратора.
Педагогам в процесі викладання навчальної дисципліни рекомендовано використовувати захисні щитки.
У розкладі занять визначено різний час початку та закінчення занять (перерв) для різних класів. (Див. розклад).
Всім учасникам освітнього процесу необхідно дотримуватись вимог соціального дистанціювання.
На кожному вході обладнано місця для обробки рук антисептичними засобами.
У коридорах ліцею розміщено контейнери для використаних засобів індивідуального захисту.
Буде відкрито чотири входи у приміщення ліцею. Додаток 1
Забороняється відвідування закладу освіти батьками та сторонніми особами, крім осіб, які супроводжують осіб з інвалідністю.
Спілкування педагогічних працівників із батьками буде здійснюватись переважно дистанційно за допомогою будь-яких засобів зв’язку.
Перед початком роботи буде проводитись температурний скринінг всім працівникам.
Виділено приміщення на першому поверсі для тимчасового перебування учасників освітнього процесу у разі виявлення симптомів гострого респіраторного захворювання та/або підвищеної температури.
Всіх працівників закладу буде забезпечено 5-денним запасом засобів індивідуального захисту із розрахунку 1 захисна маска на 3 години роботи. Провести інструктаж для працівників щодо правил використання засобів індивідуального захисту.
Учнів захисними масками та особистими антисептиками мають забезпечити батьки.
Для полегшення двостороннього руху коридорами на підлогах нанесено розмітку.
Відповідальною за координацію проведення інформаційних заходів з профілактики розповсюдження корона вірусної хвороби (COVID-19), інших респіраторних захворювань призначити заступника директора ліцею Дяченко Н.Б.
Класні керівники 1- 11 класів шляхом опитування щодо самопочуття щоденно будуть проводити моніторинг стану здоров’я учнів, також регулярно комунікувати з батьками учнів для з’ясування стану здоров’я учнів.
У разі виявлення ознак респіраторної хвороби, за відсутності батьків, здобувачі освіти тимчасово ізолюються в спеціально відведеному приміщенні, інформуються батьки (інші законні представники) та приймається рішення щодо направлення до закладу охорони здоров’я.
На випадок надзвичайної ситуації, пов’язаної з реєстрацією випадків захворювання на коронавірусну хворобу (COVSD-19) діяти чітко за алгоритмом Додаток 4
Регулярно моніторити та аналізувати відвідування занять учнями з метою раннього виявлення збільшення захворюваності та інформування служби громадського здоров’я у випадку різкого збільшення.
Виокремлено зони для перебування учнів на перервах.
Закріплено за класами навчальні кабінети для мінімізації пересування учнів у приміщенні ліцею
Забезпечення питного режиму в ліцеї не буде, тому кожна дитина має обов’язково пляшечку води.
Харчування учнів буде організовано відповідно до Типових рекомендацій щодо організації протиепідемічних заходів у закладах освіти в період карантину в зв’язку з поширенням корона вірусної хвороби (COVID-19):
Харчування здобувачів освіти здійснювати чітко за графіком Додаток 3
Встановити відстань між столами не менше 1,5 м та розміщувати за столом не більше 4-х осіб.
Чергування учнів в обідній залі не дозволяється, а от черговий вчитель має здійснювати заходи для попередження скупчення дітей перед входом до обідньої зали та в ній.
Буфетна продукція має обов’язково мати індивідуальне пакування.
В місцях потенційного скупчення (біля лінії роздачі, буфету) нанесено маркування для дотримання дистанції під час перебування у черзі.
Миття столового посуду, розносів здійснювати з обов’язковою дезінфекцією.
Столові прибори, розноси не можуть бути у вільному доступі для відвідувачів їдальні.
Приватному підприємцю Калиняк О.М. забезпечити працівників їдальні, які видають страви або здійснюють розрахунок, засобами індивідуального захисту.
До початку роботи всім працівникам харчоблоку пройти медичний огляд згідно вимог наказу МОЗ України № 280 від 23 червня 2020 року “Щодо організації проведення обов’язкових профілактичних медичних оглядів працівниками окремих професій, виробництв і організацій, діяльність яких пов’язана з обслуговуванням населення і може призвести до поширення інфекційних хвороб”.
Провести лабораторні дослідження води питної централізованого водопостачання на відповідність вимогам ДСанПіНу 2.2.4-171-10 за мікробіологічними та санітарно-хімічними показниками.
Орієнтовна структура навчального року:
І семестр: 1 вересня 2020 р. – 31 грудня 2020 р.
ІІ семестр: 25 січня 2021 р. – 31 травня 2021 р.
Осінні канікули: 26 жовтня 2020 р. – 1 листопада 2020 р.
Зимові канікули: 04 січня 2021 р. – 24 січня 2021 р.
Весняні канікули: 29 березня 2021 р. – 04 квітня 2021 р.
При необхідності вносити зміни до структури навчального року (термінів проведення канікул, початку та завершення навчальних семестрів), враховуючи епідеміологічну ситуацію.
Запропонувати батькам учнів, які належать до категорій, яким не рекомендовано перебування в закладах освіти (особам із хронічними легеневими хворобами; особам, які мають розлади імунної системи; особам із захворюванням на цукровий діабет тощо), продовжити навчання за формами здобуття освіти, що максимально відповідають потребам їхнього захисту та безпеки (наприклад, педагогічний патронаж, екстернат на, сімейна (домашня) або дистанційна форми здобуття освіти).
Учителям-предметникам на початку нового навчального року:
Провести діагностичні роботи (усні співбесіди) опитування в 2-11-х класах з основних навчальних предметів з метою визначення рівня засвоєння матеріалу учнями за попередній рік (здебільшого, за період карантину). Оцінки за діагностичні роботи не виставляти до класного журналу.
Організувати повторення цього матеріалу, спланувати та організувати систематизацію та узагальнення навчального матеріалу, актуалізацію окремих тем. Тривалість періоду такого навчання кожен вчитель визначає самостійно.
За сприятливих погодних умов проводити заняття з окремих предметів на відкритому повітрі.
Уникати організації видів діяльності, які вимагають безпосереднього фізичного контакту між учнями: зменшити кількість комунікаційних вправ, уникати групових ігор, що передбачають тактильний контакт, проводити ранкові зустрічі із дотриманням соціальної дистанції, за можливості, на свіжому повітрі.
Після кожного навчального заняття проводити провітрювання впродовж не менше 10 хвилин.
Санітарні кімнати забезпечити рідким милом, антисептичними засобами та паперовими рушниками (або електросушарками для рук).
Технічним працівникам після проведення занять у кінці робочого дня провести очищення і дезінфекцію поверхонь (у тому числі дверних ручок, столів, місць для сидіння, перил, тощо).
Медичний пункт забезпечити необхідним обладнанням та медикаментами.
Останні коментарі