Мета проекту: розвивати в учнів уміння бачити та цінувати красу, спонукати до роздумів про важливість, суть і коріння національної самосвідомості, поповнювати і збагачувати знання дітей про традиції і символи України.
Девіз проекту:
З року в рік кладе життя мости,
Без коріння саду не цвісти,
Без стремління човен не пливе, без коріння сохне все живе.
«Сік землі»
Працюючи над проектом, було складено план дій, визначено джерела інформації, розподілено завдання між учасниками. Учні приносили сімейні світлини у вишиванках, організували виставку рушників та сорочок, виготовлених матерями та бабусями. На даному етапі використали «мозковий штурм» з подальшим обговоренням.
Вчитель та вихованці знайшли цікаві факти про вишиванки, з’ясували, в творчості яких письменників зустрічаються народнопоетичні символи.
Проведено такі виховні години: «Що таке національна самосвідомість?», «Вишиванка – унікальний код українця», «Хустка як український символ та оберіг», «Я візьму той рушник, простелю, наче долю…»
Зібравши всю інформацію, вивчили її та систематизували. Увесь опрацьований, оформлений матеріал представили у вигляді презентації, створили фотоальбом, сценарій виховного заходу.
Останні коментарі