Екскурсія у село Старуня

30 квітня 2018 р. історико-краєзнавчий гурток Центру патріотичного виховання учнівської молоді ім. С. Бандери, який діє в ЗШ №16 відвідав с. Старуня (Богородчанський р-н, Івано-Фрнківська обл.)

Протягом першої половини ХХ ст. в копальні озокериту на території села було знайдено нерозчленовані туші мамонта, волохатих носорогів та інших тварин льодовикового періоду. Останки тварин, звісно, зберігаються не в сільському музеї, але учні мали змогу потримати в руках справжнісінький зуб мамонта, який експонується в музеї Старунської школи.

Гуртківці відвідали Старунську соляну криницю, а також Геологічну пам’ятку загальнодержавного значення в селі, де знаходиться озокеритна копанка, в якій були знайдені давні тварини. На даній геологічній пам’ятці зосереджена 1/3 таблиці Мєндєлєєва: нафта, газ, озокерит, сірка, сіль тощо. Є також  грязьовий вулкан, який унікальний у світі, проявив себе в 1977 р. і постійно «дихає».

Визначною постаттю с. Старуня є  Симеон Лукач – священик-мученик підпільної УГКЦ, який беатифікований Папою Римським Іваном Павлом ІІ. В селі є йому пам’ятник, а тепер і відкритий музей, які побачив й учнівський гурток.

Щира подяка сільському голові, пластуну сеньйору Іванові Мосюку, який особисто приймав нашу невеличку делегацію учнів і робив екскурсію селом.

Екскурсія у село Старуня

Категорія: Без категорії  | Залиште коментар |  Травень 2, 2018 | Автор: