Історія ліцею

Історія школи 1  Історія школи бере початок з 1876 року. З 1907 року вона стала шестикласною. Школа побудована в районі, де проживали 90% робітників: залізничників, мулярів, столярів, кравців, шевців. Навчання велося польською мовою, вивчали також і українську та німецьку мови. Окремо були класи для дівчат та хлопців. У школі працював тільки один хоровий гурток. Польською школа залишалася до вересня 1939 року. Під час фашистської окупації в приміщенні школи була німецька казарма.Історія школи 2

         1 вересня 1944 року учні сіли за парти, хоча ще тривала війна. Тоді у ній знаходилася початкова школа  №16 з українською мовою навчання і середня школа №12 станції Станіслав Львівської залізниці, де учні навчались українською та російською мовами. Керувала школою Н.О.Чубовська.

        Історія школи 3 У 1948 році два навчальні заклади об’єднали в одну семирічну школу №26 (директор Висоцький В.С.).

         З 1953 року по 1960 рік – середня школа №12.

Історія школи 4

            16 грудня 1960 р. заклад  перейменовано в школу №16. У цей час школа працювала в одному приміщенні у дві зміни, а в третю – повністю займала всі класні кімнати вечірня школа. У школі працювали гуртки технічної творчості, спортивні секції, було організовано роботу  духового  оркестру.

          З 1952 року по 1971 рік директором школи був Лелеко Й.С.

Історія школи 5

      У 1971 р. школою почав керувати Лосюк І.Ф.

      У 1972 р. школа одержала нове спрямування  і стала школою з поглибленим вивченням математики, в якій навчались учні з нашої та інших областей.

      У 1991 році директором школи став Васкул Василь Петрович. У школі було започатковано нові традиції, зокрема відродження національних та релігійних обрядів і свят (вечорниці на Андрея, Миколая, святкування Шевченківських днів).

             У 2002-2003 н.р. школою  керувала Федорів Г.С.

         Івануляк Микола Миколайович У 2004 р. директором школи став Івануляк М.М., вчитель-методист, переможець міського та обласного конкурсів «Вчитель року – 2001». Івануляк М.М. велику увагу приділяє розвитку школи. Так, з  2005 р. школа ІІ ступеня працює за програмою з вивчення 2-их іноземних мов (англійської, німецької). Школа однією  з перших двічі бере участь у Міжнародному проекті ПРООН та за програмою «Старі школи».    Завдяки коштам депутатів, коштів різноманітних проектів  здійснено заміну вхідних дверей і вікон у вестибулі, навчальних кабінетів, приміщень столової та рекреацій школи.

          Весною 2016 року розпочалося довгоочікуване будівництво спортивного, актового залів та бібліотеки, яке має завершитися в ІІІ кварталі 2017 року.

Відкриття спортивного та актового залів

Нагороди, подяки та інші відзнаки:

         Протягом 2005 – 2016 р. педагогічний та учнівський колективи нагороджувались грамотами та подяками управління освіти і науки Івано-Франківської міської ради, головного управління освіти і науки  Івано-Франківської ОДА та подяками  міського голови,  зокрема:

за високі досягнення у роботі педколективу;

за високий рівень організації передвиборної роботи та забезпечення належних умов праці членам виборчої дільниці №26 м.Івано-Франківська  в 2004 р.;

за зайняте ІІІ місце у конкурсі  з правовиховної роботи серед шкіл міста;

грамоти та подяки учасників АТО за волонтерську допомогу;

Почесна грамота Митрополита В.Війтишина за сприяння капеланському та волонтерському рухові;

за підготовку переможців Всеукраїнських учнівських олімпіад, творчих конкурсів, турнірів, фестивалів, спортивних змагань.

        Учні школи є неодноразовими переможцями міських конкурсів, турнірів, предметних олімпіад. З 2004 року по 2017 рік їх налічується  більше 260 учнів.

Учні школи -постійні призери міських та обласних конкурсів  – колядницькі гурти (кер. Дідик Н.Г.), члени гуртків (кер. Бахмат Н.М., Гурська Л.В., Тхорик І.М.)

      Футбольна команда школи – переможець міського, обласного етапів та призер Західної зони  змагань з футболу на приз клубу «Шкіряний м’яч».

                                                        Досягнення вчителів:

         Призери конкурсу «Вчитель року»: Івануляк М.М., Гольча В.С., Бахмат Н.М., Тхорик І.М., Андрейчук Г.І., Андріїв О.В., Кедьо  В.В.( 2011р. та 2014 р.) , Горін О.М. ., Стефанишин Я.Б. , Ковтун О.В. – переможець Всеукраїнського конкурсу «Парк педагогічної майстерності», Степанюк Г.М.  – ІІ місце у міському конкурсі «Кращий за професією».

Римар В.О. та Галагуза Ю.М. – призери конкурсу “Учитель року – 2019”

Іванців Н.Я. посіла ІІ місце у конкурсі “Учитель року – 2021”

                      Впровадження інноваційних педагогічних технологій:

           Вчителі школи впроваджують елементи інноваційних педагогічних технологій , зокрема:

Івануляк М.М., директор школи, вчитель фізики – «Особистісно орієнтоване навчання»

Семенів Н.М., заступник директора, вчитель математики та інформатики – «Упровадження інформаційно-комунікаційних технологій»

Гольча В.С., вчитель ПШ – «Технологія проектного навчання»

Григораш О.М., вчитель математики – «Навчання математики з оптимальним поєднанням фронтальної, індивідуальної та групової форм організації на уроках»

Римар В.О., вчитель географії – «Рівнева диференціація»

Ковтун О.В., вчитель історії – «Проблемне навчання»

Бахмат Н.М., образотворче мистецтво – «Методика розвитку творчих здібностей на заняттях з малювання»

Дідик Н.Г., вчитель музики – «Технологія проектного навчання»

Гурська Л.В., вчитель трудового навчання – «Технологія проектного навчання»

Яців О.С., вчитель ПШ – «Упровадження педагогічних ідей В. Сухомлинського»

Слободян М.О., вчитель біології – «Технологія проектного навчання»

Степанюк Г.М., психолог, вчитель основ здоров’я – «Проблемне навчання»

Алєєва Г.Д., вчитель укр. мови та літератури – «Інтерактивні технології»

Путько М.М., вчитель укр. мови та літератури – «Особистісно орієнтоване навчання»

Наші партнери

             У  січні  2009 року підписана угода про міжнародну співпрацю з гімназією №1 ім. генерала Андерса( м.Нова Суль, Республіки Польща). Учні школи, як переможці обласного конкурсу «Розколяда», брали участь у Міжнародному проекті «Любуський Вифлеєм  – 2009», а в 2010 році – у спільному українсько-польському проекті з вивчення побуту та традицій польських сімей. У липні – серпні 2011 року делегація польських партнерів з дружнім візитом відвідала школу.

Випускники школи:

Роман Михайлович Фабрика – заслужений журналіст України, лауреат премії «Золоте перо»

Віра Бриндзей – чемпіонка світу з ковзанярства

Володимир Олійник – голова обласної молодіжної організації

Любов Володимирівна Стасів – заступник керівника Головної служби гуманітарної політики, народний депутат України V скликання

Руслан Князевич – депутат Верховної Ради України

Федір Хашалов – неодноразовй чемпіон світу з брейк – дансу, пауерліфтінгу

Гой Тарас – декан математичного  ф – ту Прикарпатського Національного Університету

Ровінський Віктор –доцент ПНУ

• Гудзь Ярослав – доцент ІФТУНГу

Бідник Сергій – викладає у США

Пуйда Роман – викладач ІФТУНГу

Никифорчин Олег – доцент ПНУ

Гуменюк Роман – фінансовий директор Галицької Академії, кандидат технічних наук, член – кореспондент Академії зв’язку України

Кропильницька Світлана, Луцак Світлана – викладачі ПНУ